آخرین خبرها
تاریخ ارسال خبر: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۸۵۷
اصفهان ؛ دبیر کل کمیسیون حقوق بشر اسلامی گفت: به منظور پاسخگویی مناسب به اتهامات ضد حقوق بشری به ایران ضروری است که محافل علمی در دانشگاه‌‌ها برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن ضیایی عصر یکشنبه در همایش تبیین راهبردی همدلی و همزبانی ملت و دولت در پیشبرد حقوق بشر که به میزبانی دانشگاه آزاد واحد اصفهان برگزار شد با بیان اینکه مردم ایران در بنیانگذاری حقوق بشر بانیان اصلی بوده‌اند اظهار داشت: منشور کوروش کبیر مصداقی بر این مدعاست چرا که تا قبل و سال‌ها پس از آن اصلا در خصوص حقوق بشر صحبتی مطرح نبوده است.

وی حقوق بشر را مجموعه‌ای از حقوق و ارزش‌‌های متعالی دانست و ابراز داشت: این ارزشهای تعالی مطرح شده در حقوق بشر مورد تایید فرهنگ دینی و ایرانی نیز است.

دبیرکل کمیسیون حقوق بشر اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر کشور ایران با توجه به جایگاهی که دارد در حوزه حقوق بشر مظلوم واقع شده، افزود: در این راستا ضروری است که به منظور پاسخگویی به این اتهامات با برگزاری محافل علمی اقدامی اساسی چاره اندیشی شود.

وی در ادامه در خصوص نامگذاری سال جاری به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی نیز اظهار داشت: این همدلی و همزبانی با شعار اجرایی نمی‌شود بلکه امری مهارتی است و باید با توجه به حقوق متقابل مردم و مسئولان اجرایی شود.

ضیایی تحقق همدلی را در نهایت منجر به کاهش پرونده‌ها ورود به مراجع قضایی دانست و افزود: چنانچه در کاهش این آمار تحولی ایجاد شود همدلی هم ایجاد شده است.

وی با اشاره به نامگذاری سالها نیز اظهار داشت: در این راستا در سالهای گذشته رهبر معظم انقلاب تذکراتی را مبنی بر خارج کردن این شعارها از بیلبوردها و اجرایی کردن آنها در سطح جامعه به مسئولان داده‌اند.

تاریخ ارسال خبر: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۸۵۶
اصفهان ؛ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران گفت: در حال حاضر کشور ایران با اتفاقاتی که اخیرا در جامعه مشاهده می‌شود در پیچ تند تحولات فرهنگی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام بهمن اکبری عصر یکشنبه در همایش تبیین راهبردی همدلی و همزبانی ملت و دولت در پیشبرد حقوق بشر اسلامی که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار شد با اشاره به برخی از چالش‌های موجود در سطح جامعه بین‌المللی اظهار داشت: بی توجهی به حقوق زنان، تروریست، سلاح‌های کشتار جمعی و حقوق بشر از مهم‌ترین چالش‌‌های شناخته شده در این سطح هستند که عواقب آن گریبانگیر تمام کشورهای جهان خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برخی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید انبوده و نگهداری از سلاح‌های کشتار جمعی بیان داشت: در این راستا باید یادآور شوم که ایشان این اقدام را غیر انسانی و غیر شرعی دانستند ودر واقع این دیدگاه را نمی‌توان به تاکتیک نظامی تعبیر کرد بلکه به خوبی می‌توان این اظهار نظر رهبر معظم انقلاب را سیاست کلان کشور ایران دانست.

رایزن فرهنگی ایران تصریح کرد: این فرمایش رهبر معظم انقلاب در واقع دیدگاه کشورهای جهان نسبت به ایران را از یک نگاه نظامی به دیدگاهی فرهنگی تغییر داده است.

وی با بیان اینکه در برخی از محافل ایران را کشوری تروریسم می‌خوانند در حالی که این کشور خود قربانی این پدیده است، افزود: در این راستا باید عنوان کرد که در حال حاضر این دیدگاه به کشور ایران نیز به نگاهی فرهنگی تبدیل شده است.

حجت‌الاسلام اکبری در ادامه در خصوص چالش عدم توجه به حقوق زنان در سطح بین‌المللی نیز گفت: کشور ایران در این راستا خواستار ایجاد نگرش مثبت به زنان و ظرفیت‌‌های اجتماعی آنهاست و از این رو حضرت فاطمه (س) را به عنوان بهترین الگوی ممکن معرفی می‌کند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام دولت و ملت ، همدلی و همزبانی نیز ابراز داشت: مردم باید چشم ناظر و نگاه تیزبین دولت باشند و خطاهای احتمالی را ببینند و به مسئولان گوشزد کنند.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: البته باید توجه داشته باشیم که نگاه نظارتی مردم به دولت باید از روی برادری باشد.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد تحولات فکری بنیادین در سطح کشور نیز ابراز داشت: در حال حاضر کشور ایران به لحاظ این تحولات در پیچ تند زمانی قرار دارد و اتفاقاتی که در سال گذشته به دنبال مرگ یک هنرمند عرصه موسیقی افتاد و در کنار آن حضور میلیونی جوانان در آیین عزاداری ماه محرم مصداقی بر این مدعاست.

تاریخ ارسال خبر: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۸۵۵

محمدرضا کج باف در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به تولید پروفیل جدید در شرکت ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: در کل کشور معادن به 2 صورت روباز و زیرزمینی هستند که معادن زیر زمینی نیازمند آرک هستند که برای نخستین بار در کشور نورد آرک در شرکت ذوب آهن اصفهان تولید شد.

وی افزود: کل نیاز کشور به آرک در شرایط معمولی 20 هزار تن بوده که اگر آرک های کهنه را نیز مجدد بازسازی کنیم این میزان به 40 هزار تن می رسد.

مدیر روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه ساخت نورد آرک سبب جلوگیری از خروج 40 تا 50 میلیون دلار ارز از کشور شده، تصریح کرد: همه معادن کشور از جمله معدن ذغال سنگ شاهرود، کرمان و طبس برای نگهداری و جلوگیری از ریزش سقف تونل های معدن نیازمند به آرک هستند.

وی گفت: مهم ترین نکته این است که ذوب آهن اصفهان موفق به طراحی، ساخت و تولید این نورد شده که این مهم برای نخستین بار در کشور توسط مهندسان این شرکت انجام شده که هزینه ریالی چندانی را برای شرکت دربرنداشته است.

کج باف خاطرنشان کرد: با توجه به پروژه های توسعه معادن زیرزمینی که در کشور در دست اقدام بوده، تولید نورد آرک سبب شده تا اتفاق جدیدی در نوسازی معادن به وجود آید.

وی با اشاره به صارات این پروفیل تولید شده، گفت: ارزش افزوده این محصول تقریبا 3 برابر بوده و به دلیل خاص بودن محصول در کشورهای دارای معدن از جمله افغانستان، در حال بازار یابی هستیم.

انتهای پیام/ج

تاریخ ارسال خبر: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۸۵۴

افق بلندی برای آینده فرهنگ و هنر اصفهان پیش بینی می‌کنم

اصفهان ؛ مدیرکل سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: با توجه به همت بلند و توانمندی‌های مدیرکل جدید ارشاد اصفهان افق بلندی برای آینده فرهنگ و هنر اصفهان پیش بینی می کنم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد قطبی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارشاد استان اصفهان با اشاره به رویکردهای ارشاد در سال جدید اظهار داشت: موضوع استقرار پیوست فرهنگی در پروژه‌های بزرگ که در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری نیز بر آن تأکید شده جز اصلی‌ترین مناسبت‌های فرهنگی است که باید در کشور ما اتفاق بیفتد.

وی افزود: برنامه های حوزه فرهنگی هنری اداره ارشاد اصفهان در سال جدید به بخش های مختلفی همچون مرکز رشد فرهنگ، هنر و رسانه، خانه لوح و قلم، میز اصفهان شناسی، حوزه قرآن وعترت، حوزه کانون های فرهنگی هنری مساجد، حوزه چاپ و نشر، حوزه مطبوعات، شهر و ادبیات، موسیقی، سینما و آموزش های فرهنگی هنری تقسیم می شود.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تاکید کرد: توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز و تقویت زمینه‌های آفرینشگری فرهنگی و هنری، تحکیم پیوندهای فرهنگی ؛ اجتماعی و عادت واره‌های بومی و محلی و مسجد مداری و تقویت فرهنگ مسجد در فعالیت‌ها از جمله این اهداف در راهبردهای توسعه فرهنگی اجتماعی استان در برنامه ششم توسعه است.

تبیین نقشه راه فرهنگ و هنر اصفهان از رویکردهای مهم سال جدید ارشاد

وی با بیان اینکه تبیین نقشه راه فرهنگ و هنر اصفهان و تبیین برنامه‌های مربوط به حوزه تئاتر از جمله رویکردهای مهم ارشاد در سال جدید است، بیان داشت: اصفهان هنوز در حوزه نمایش با ضعف‌هایی روبرو است و در این راستا که باید به بنیادها و زیرساخت‌های این حوزه از جمله موسیقی، سینما، ادبیات، نمایش نامه، فیلم نامه و غیره توجه ویژه شود که در سال های گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

حجت الاسلام قطبی تسریع در تاسیس سالن تئاتر شهر را از برنامه های مهم حوزه نمایش برشمرد.

وی اضافه کرد: همچنین انیمیشن در استان اصفهان ظرفیت خوبی دارد و با توجه به اینکه به دلیل تحریم امکان ورود در عرصه جهانی سینما برای ما وجود ندارد باید در عرصه انیمیشن بیش از گذشته فعالیت جدی داشته باشیم.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با اشاره به برپایی جشنواره تولیدات مستند تاکید کرد: اصفهان ظرفیت های خوبی در حوز ه نمایش، موسیقی، فولکور محلی دارد و باید مستندسازی شود چراکه بهترین قالبی که می تواند تاریخ آیندگان در این زمینه را تضمین کند، ساخت فیلم است.

وی با اشاره به رفتن خود از اداره ارشاد اصفهان بیان داشت: من ۲۵ بهمن ماه برای سمتی دیگر (رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی کشور) حکم داشتم و اکنون نیز یک سال و نیم بیش تر از زمان تعیین شده افتخار خدمت در ارشاد را داشتم و همواره آرزوی من این بود که بر سر کار علمی خود برگردم.

حجت الاسلام قطبی با بیان اینکه اگر در این مدت ضعفی در حوزه فرهنگ وجود داشته ناشی از ناتوانی و نه کم کاری بوده است، گفت: حضور حجت الاسلام ارزانی را در سمت مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریک می گویم و به عنوان دوست قدیمی خودم یکی از مشتریان دایمی اداره ارشاد خواهم بود.

وی اضافه کرد: با توجه به همت بلند ایشان افق بلندی برای آینده فرهنگ و هنر اصفهان پیش بینی می کنم.

تاریخ ارسال خبر: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۸۵۳

از واردات بی رویه فولادجلوگیری شود/۱۰۰هزارمیلیارد معوقه بانکی

اصفهان؛رئیس سازمان بازرسی‌ کل کشور با اشاره به واردات بیش از حد فولاد به کشور گفت: مسئولان باید از فولاد تولید شده در داخل کشور حمایت بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر سراج ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه مدیر کل بازرسی استان اصفهان با بیان اینکه بر اساس قانون سازمان بازرسی بر تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و مراکز غیر دولتی که به گونه‌ای دولت بر آنها نظارت دارد می‌توانن بر آنها نظارت داشته باشد، اظهار داشت: بانک‌ها و مراکز مالی اعتباری و مالی خصوصی نیز علاوه بر اینکه تحت نظارت شورای پول و اعتبار بانک مرکزی هستند سازمان بازرسی نیز بر آنها نظارت دارد.

وی با اشاره به ارسال بیش از ۶۰ هزار گزارش مردمی به سازمان بازرسی کشور در خصوص فعالیت نهادها و ارگان‌ها ابراز داشت: بررسی این گزارش‌ها به میزان قابل توجهی می‌تواند در اصلاح امور کشور نقش داشته باشد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه قوای سه‌گانه عزم خود را جزم کردند تا دستورات رهبر معظم انقلاب در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی را جامه عمل بپوشانند، گفت: بر این اساس معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل و رئیس سازمان بازرسی در جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی حضور دارند و با توجه حضور معاون اول رئیس‌جمهور و نایب‌ رئیس مجلس در این جلسات می‌توان گفت که حاکمیت عزم خود را برای مبارزه با مفاسد اقتصادی جزم کرده است.

خلع ید از ۴ هزار و ۸۵۰ هکتار از اراضی تصرف‌ شده در استان اصفهان

وی در ادامه با اشاره به برخی از اظهارات رئیس کل دادگستری استان اصفهان در خصوص خلع ید از ۴ هزار و ۸۵۰ هکتار از اراضی تصرف‌ شده در این استان ابراز داشت: در این رستا باید اقدامات جدی صورت گیرد ضمن آنکه سازمان منابع طبیعی باید پاسخگو باشد که چرا با این زمین خواری‌ها مقابله جدی را انجام نمی‌دهد.

سراج با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی موظف است به صورت جدی با مدیرانی که به وظایف خود عمل نمی‌کنند برخورد کند، اظهار داشت: باید باور داشته باشیم که مدیریت به معنای ریاست نیست بلکه تمام مدیران موظف هستند در جایگاه خود پاسخگوی اعمال خود و زیردستان باشند.

وی در ادامه با اشاره به وجود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی بدون وثیقه و ضمانت در کشور افزود: قوه قضائیه آمادگی خود را برای مقابله با این افراد اعلام کرده است.

رئیس سازمان بازرسی‌ کل کشور با اشاره به تشکیل کمیته‌هایی در بانک مرکزی به منظور پیگیری معوقات بانکی اظهار داشت: برخی پول‌های وام را برای راه اندازی پروژه دریافت کرده و آن را در محل دیگری هزینه می‌کند و باید با این پدیده نیز به شدت برخورد شود.

وی با اشاره به واردات بیش از حد فولاد به کشور گفت: مسئولان باید از فولاد تولید شده در داخل کشور حمایت بیشتری داشته باشند.

گفتنی است که مراسم تودیع حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی‌نژاد و معارفه حجت‌الاسلام سیدرسول محمودآبادی به‌عنوان بازرس ‌کل جدید استان اصفهان صبح امروز با حضور ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی‌کل کشور، احمد خسروی وفا رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان و عباس مقتدایی رئیس مجمع نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

تاریخ ارسال خبر: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۸۵۲

‌دومین نکوداشت زنان عالمه اصفهان برگزار می‌شود

حجت الاسلام و الملسمین منوچهر مهروی پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به اقدامات این مجموعه در هفته نکوداشت اصفهان اظهار داشت: دومین نکوداشت زنان عالمه و شهیده مدفون در تخت فولاد اصفهان روز دوشنبه هفتم اردیبهشت ماه رأس ساعت 17 در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان با همراهی هیئات مذهبی بانوان برگزار می شود.

وی بیان کرد: برخی از مدفونان از فضلا، علما و شهدای تخت فولاد از زنان فاضله، عالمه و شهیده ای هستند که هرکدام منشا خیر و اثر بوده و در زمان خود بسیار تأثیرگذار بودند و این اثرگذاری آنان تا به الان هم ادامه داشته و هویت ایرنیان همچون گذشته خواهند بود.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد خاطرنشان کرد: در نکوداشت روز دوشنبه از سخنرانی استاد احمد پناهیان، از اساتید حوزه و دانشگاه بهره برده و در انتهای برنامه بر سر قبور مدفونان در تخت فولاد حاضر شده و با اهدای گل یاد و خاطره این بزرگواران که یادگاران پایتخت فرهنگی مذهبی ایران اسلامی هستند را زنده نگه می داریم.

وی پیرامون زنان عالمه ای که قرار شده از آنها در این بزرگداشت تجلیل شود، تصریح کرد: حاج خانم امین و خانم زندی زاده از جمله بانوانی هستند که دراین مراسم از آنها نکوداشت می شود.

مهروی پور افزود: خانم زندی زاده از شهدای انقلاب اسلامی مدفون در گلستان شهدا بوده و بانو امین هم که گرامیداشت یاد و خاطره ایشان مورد تأکید رهبری است و بسیار بانوی تأثیرگذاری بودند.

انتهای پیام/

تاریخ ارسال خبر: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۸۵۱

تشبیه اختلافات اندیشمندان به داستان «عنب، انگور و اوزوم»

اصفهان؛مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اختلاف اندیشمندان از هنرمند گرفته تا روحانی و اهالی فرهنگ را به داستان سه دوستی تشبیه کرد که هر سه به زبان‌های مختلف انگور طلب می کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب‌رضا ارزانی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل ارشاد اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: اصفهان شهر تاریخ، تمدن و فرهنگ است و امیدواریم در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت فعالیتی شایسته و در خور اصفهان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هنر یک بحث فرمایشی نیست، افزود: نگاه اسلامی و دینی در میان هنرمندان ما موج می زند و هنرمندان باید در کنار هم در راستای پیشرفت هنر گام بردارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با اشاره به اینکه دیدگاه اندیشمندان، علما و فرهیختگان درباره ارتقای فرهنگ و هنر یکی است، ابراز داشت: هر اختلافی در این زمینه ناشی از عدم مفاهمه صحیح است همانند داستانی نظامی که سه دوست در هنگام سفر با زبان های مختلف انگور طلب می کردند اما به دلیل عدم درک زبان یکدیگر کارشان به اختلاف کشیده بود.

وی اضافه کرد: اصفهان، مهد پرورش هنرمندان و اندیشمندان اسلامی است که در صورت همدلی و وفاق این گروه مشکلات بسیاری رفع می شود.

حجت الاسلام ارزانی تاکید کرد: حدود سال ۱۹۶۵ در واتیکان برای نخستین بار گفتگوی ادیان مطرح شد و این در حالی است که در اصفهان بیش از ۱۱۰ سال پیش رهبران مسلمان و مسیحی در صفاخانه برای تعامل و هم زبانی گرد هم آمدند که نشان از این است که در شهر ما همدلی و هم زبانی موج می زند و باید از این ظرفیت به درستی استفاده شود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی همه انسانها از حضور در دنیا عبودیت است، بیان داشت: صدازدن خدا با هر زبانی همانند خواندن قرآن و یا سرایش شعر زیباست؛ مگر اشعار بوستان و یا گلستان سعدی موضوعی به جز ارتباط با خدا هست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه مبدا و معاد ما یکی است و باید سعی کنیم که دلهای ما به یکدیگر نزدیک شود، تصریح کرد: مرجع تقلید، سخنران، هنرمند، فرهیختگان جامعه هر کس در سطحی در راستای هدف آفرینش حرکت می کند.

وی اضافه کرد: اگر نگاه ما به دنیا تقلیل پیدا کند و اهل عبودیت شویم به گونه ای که دنیا و آخرت نیز برایمان مهم نباشد و فقط رضای خداوند در افق دید ما قرار گیرد و به عبارت بهتر اگر نگاه الهی بر جامعه حاکم شود تمامی اختلافات کنار می روند و هنر، شعر، موسیقی نگارگری و غیره در یک مسیر قرار می گیرند.

حجت اسلام ارزانی موسیقی را به نغمه های آسمانی تشبیه کرد که در نزدیک شدن انسان به خدا موثر است.

وی از اصحاب رسانه خواست که با پیشنهادات و انتقادات خود وی را در اجرای وظایفش یاری کنند و گفت: از نقدهای منصفانه اصحاب رسانه استقبال می کنم.

تاریخ ارسال خبر: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۸۵۰

امتناع جراح بیمارستان اصفهان از جراحی/مسئولان: موضوع بررسی می شود

اصفهان؛درحالی گروه جراحان بیمارستان امین ازدیروز برای یک هفته از انجام هرگونه عمل جراحی غیر اورژانسی در این بیمارستان خودداری میکنند که مدیر و رئیس بیمارستان پس از اطلاع ازموضوع قول رفع مشکل را دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، صغری قادری، بیمار ۸۲ ساله ای که مبتلا به دیالیز است بنابر تشخیص دکتر هدایتی پزشک بخش دیالیز بیمارستان، مقرر شده بود که به علت وضعیت بیمار، سریع به اتاق عمل منتقل و فیفتول کار گذاشته شده در بدن بیمار تعویض شود اما این بیمار روز گذشته به هنگام مراجعه به این بیمارستان، با خودداری جراح مربوطه از انجام عمل روبرو شد.

محمد رضا خواجه همراه بیمار پس از پیگیری این جریان، گفت: جراح بیمار می‌گوید" طبق توافقی که با سایر جراحان این بیمارستان انجام داده ایم مقرر شده که تا آخر هفته از انجام عمل های غیر اورژانسی خودداری کنیم".

این همراه بیمار در پاسخ به این پرسش که آیا پزشک متخصص در مورد این اقدام دلیلی را هم عنوان کرده است یا خیر، اظهار داشت: جراح مربوطه نبود امنیت شغلی پزشکان را علت این اقدام خود و سایر همکارانش در این بیمارستان عنوان و تاریخ عمل بیمار ما را به شنبه هفته آینده موکول کرد.

وی گفت: ساعت شش صبح روز گذشته به همراه مادر خود به بیمارستان امین مراجعه کردم که مسئول بخش پذیرش پس از چندین بار تماس به تلفن همراه جراح مربوطه و پاسخ ندادن وی، مادرم را پس از کنترل قلب و گرفتن عکس قفسه سینه ،برای اتاق عمل آماده کردند اما با سرباز زدن جراح از انجام هر گونه عمل جراحی، مجبور به خارج کردن مادرم (بیمار) از بخش جراحی شدیم.

با اعلام این خبر از سوی همراه این بیمار به خبرگزاری مهر و درخواست پیگیری از سوی این رسانه، تماسی از سوی خبرنگار مهر با رئیس بیمارستان امین اصفهان انجام گرفت.

طلایی در این ارتباط به خبرنگار این رسانه گفت: اتاق عمل بیمارستان فعال است و حجم عمل جراحی در این بیمارستان به هیچ عنوان کم نشده است و حتی روز چهارشنبه بالاترین تعداد جراحی ها را داشتیم.

وی بیان داشت: هیچ گونه تعطیلی در خصوص عمل های جراحی در این بیمارستان نداشتیم.

رئیس بیمارستان امین اصفهان البته این سخنان را در حالی اعلام کرد که گفت: بنده هم اکنون در سفر هستم و این جریان را پیگیری خواهم کرد.

در همین راستا از سوی خبرنگار مهر با محمدرضا شفیعی ، مدیر بیمارستان امین اصفهان، نیز تماس گرفته شد که وی با گرفتن اسم و مشخصات بیمار قول پیگیری این جریان در بیمارستان امین را داد.

تاریخ ارسال خبر: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۸۴۹

امنیت شغلی مهم‌ترین دغدغه جامعه کارگری اصفهان است

اصفهان ؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان با تاکید بر اینکه قراردادهای موقت امنیت کاری کارگران در استان را زیرسوال برده است،گفت: برنامه‌ریزی‌های عرصه کار در جهت تامین امنیت شغلی کارگران باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا قادری ظهر امروز در بیست و ششمین جشنواره تجلیل از کارگران و کار آفرینان استان اصفهان حل معضلات موجود در فضای کار و تولید را در واقع حل دیگر مشکلات و معضلات اجتماعی دانست و اظهار داشت: از این رو برای حل مشکلات موجود باید برای بهبود و توسعه فضای کار و تولید چاره‌ای اساسی اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان ۱۰ درصد از جامعه کارگری کشور را با توجه به صنعتی بودنش در اختیار دارد، افزود: بر این اساس باید دید مسئولان ملی نسبت به مشکلات موجود در استان اصفهان و به ویژه در حوزه اشتغال بسیار وسیع تر از دیگر استان‌های کشور باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر جامعه کارگری و کارفرمایی از هوشمندی ویژه‌ای برخوردار شده است، اضافه کرد: در این راستا ضروری است که مسئولان نیز با هوشمندی تمام با این جامعه رفتار کنند.

وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی ثبت نام کارگران استان در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ افزود: کارآفرینان نمونه استان نیز در سال گذشته نسبت به سال ۹۲ با افزایش ۳۳ درصدی روبرو بوده است.

قادری اصلاح فرایندها را یکی از معضلات استان اصفهان دانست و ابراز داشت: این اصلاح فرآیندها مشکلات زیادی را در استان اصفهان ایجاد کرده است و ضروری است که این اصلاحات با حذف برخی از فرآیندهای نا مناسب و غیر ضروری ساماندهی شوند.

وی آموزش را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سال ۹۴ عنوان کرد و گفت: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقاضا داریم نسبت به تامین منابع مالی برای این اقدام توجه داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه قراردادهای موقت امنیت کاری کارگران در استان اصفهان را زیرسوال برده است، ادامه داد: برنامه‌ریزی‌های عرصه کار و تولید در راستای تامین امنیت شغلی برای کارگران سوق پیدا کند تا کارگران با حداقل دغدغه به فعالیت ادامه دهند.

وی ایجاد اتحاد بین شورای اشتغال در تمام استان‌های کشور را ضروری دانست و بیان داشت: در استان اصفهان قوانین شورای اشتغال با دیگر استان‌های کشور مغایرت دارد.

تاریخ ارسال خبر: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۸۴۸

سیاست به فرهنگ اجازه تنفس نمی‌دهد/اصفهان استان تراز اول کشور شود

اصفهان؛ استاندار اصفهان با بیان اینکه سیاست به فرهنگ اجازه تنفس نمی‌دهد، گفت:تمام گمانه‌زنی‌ها پیرامون رفتن حجت‌الاسلام قطبی بی اساس بود و انتخاب مدیرکل ارشاد به شکل طبیعی و منطقی پیش رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارشاد اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: بایستی اذعان کرد ظرف دو سه دهه گذشته به دلایل مختلف از جمله مسایل داخلی استان، اصفهان از استانی تراز اول فاصله گرفته است و این واقعیتی است که امروز با آن روبرو هستیم.

وی افزود: درعین حال شان مردم فرهیخته اصفهان این است که استان اصفهان بار دیگر اقتدار اولیه خود را باز پیدا کند چرا که به قدری ظرفیت و امکانات در استان هست که اصفهان بار دیگر به استان تراز اول کشور بدل شود که این مطلبی است که رئیس جمهور نیز در سفر استانی خود بر آن تاکید ویژه داشت.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تمامی اقدامات را بر پیشرفت اصفهان متمرکز کرده ایم، بیان داشت: بخش اول این اقدامات بر رفع مشکلات و مطالبات مردم تاکید دارد و بخش دوم نیز فعالیت در راستای قرار دادن استان در ریل پیشرفت و رسیدن به رتبه نخست فرهنگ و هنر است که مزیتی مهم برای استان اصفهان است.

وی ادامه داد: سند آمایش استان اصفهان سه محور اساسی دارد که فرهنگ و هنر یکی از آنهاست و به همین دلیل در برنامه ششم روی سند فرهنگ و هنر در استان برنامه ریزی دقیق‌تری می کنیم.

زرگرپور با بیان اینکه تمامی طرح‌های صنعتی، کشاورزی و خدمات باید پیوست فرهنگی داشته باشد، بیان داشت: رسیدن به استانی تراز اول جز در بستر فرهنگ امکان‌پذیر نیست.

وی انتخاب مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان را از دغدغه های وزیر ارشاد دانست و بیان داشت: حجت الاسلام قطبی علی رغم کم لطفی‌ و بی انصافی‌های برخی افراد تلاش بسیار در راستای ارتقای فرهنگ اصفهان داشت.

استاندار اصفهان با خیرمقدم به حجت الاسلام ارزانی مدیر کل جدید ارشاد اصفهان گفت: تمام گمانه زنی‌ها و شایعات پیرامون رفتن حجت الاسلام قطبی بی اساس بود و کار انتخاب مدیر جدید به دلیل پذیرش سمت دیگری توسط ایشان به شکل طبیعی، منطقی و هماهنگ جلو رفت.

وی اضافه کرد: انتخاب حجت‌الاسلام ارزانی پیشنهاد بخش فرهنگ و هنر استان بود.